CADET PARTICIPANTS 

 

1969 

– Alan BLOOR

– John HASELTON*

– Clifford KING 

– Gregory McKENNA

– Francis MICHAUD

– Stephen PAGE 

– Larry RITCHARD

– Paul ROSSETTI

– William ROWELL

1970 

– Michael DOWNIE

– Robert HAWLEY

– John KELLY 

– Ted MCFARLAND 

– David McCLURE

– Kenneth MILLS

– Charles MORGAN

– John REESE

– Daniel WACKER

1971 

– Richard BAIRD

– Lee GARDNER

– Lewis HENDERSON*

– Horace ORR

 

 

1972

– Fred BECKMANN

– William CUNNINGHAM

– Michael NISHIMUTA

– Greg SENSIBA  

– Warren SMITH

– Eric VOGEL

 

1973 

– Rodney CRIST

– David DALEY

– Paul GUZOWSKI

– Jack LONG

– Bruce McLANE

 

1974

– Kevin BURNS

– Kenneth HODGE

– Randall JOSLIN

 

 

1975

– Rob CROMBIE

– Christopher CURRY

– Byron HEPBURN

– William HOBART

– Richard MINTZ

– William MUSICK

 

1976

– Steve CAMERON

– Douglas CROUCH

– Bruce JEFFREY

– Charles PRECOURT

 

 

1977

– Douglas BENJAMIN

– David ESTEP

– Frank GAHREN

– Philip McBRIDE

– William RICHARDSON

– Rick SEARFOSS

– Douglas WHITLOW

1978

– Bruce GEBHARD

– Jeffry JACKSON

– Scott LIARD

– Steve SCHEUERMANN

 

 

1979

– Henri BIGO

– Thomas CLAYPOOL

– Kathleen CONLEY

– William DAILEY

– Mark GRAPER

– Kenneth HODGDON

– Deborah LAFROMBOIS

– John SHIVNEN

1980

– Daniel CRAFT

– Samuel FUSCO

– Thomas HARWOOD

– Andrew KNAPP

– John LEQUAR*

– John McLENDON 

– David ROBERTS

– Greg VERSER

1981

– Stella BRODZIK

– Leonard D'EON

– Mary PELSZYNSKI

– Christopher HAAVE

– Glenn JAMES

– Thomas JOHNSON

– Eric MARTIN

– Mark YAKABE

1982

– Paul BERG

– Karl Bosworth  WIMMER

– Robert CRUZ

– Kathleen DOBY

– Gary GROVER

– John HARRIS

– Stephen KNOBLOCK

– Lisa SOMERSON

– AmyWIMMER

1983

– William ANONSEN

– Mark FEDOR

– Evelyn SCANLON

– Charles GOUNAUD

– Leslie (Susie) WYNNE

 

1984

– Daniel BADER

– Daniel BRIDGES

– Deborah CHARRON

– Barbara MAHON

– George POPE

– Griff VINTON

 

1985

– Seth BEAUBIEN

– Matthew MITCHELL

– Mark TIPMONGKOL

 

 

1986

– Brian CHRISTENSEN

– Miles DAHLBY

– John KIM 

– James McGOVERN

– Eileen McKEON

– Bruce O'CAIN

– Monica WERLECH

– Michel ZUMWALT

1987

– Mark BATES

– David FAHRENKRUG

– Guy HOCKER

– John OLSEN

– Roy SANTOS

– Frank C. SCHMUCK

– Michael SHIPLEY

– Richard TATEM

1988

– Janet ARMSTRONG

– Nicole KLEINSMITH

– Stιphanie PERKOWSKI

– David MITCHELL

– Mary O'CONNOR

– Louis PATRIQUIN

– Stephen STEINER

– Terry VIRTS

1989

– Jeffrey DENNIS

– Kristen DEWEY

– Herbert EHRESMAN

– Daniel ORMSBY

– Timothy PATTERSON

– Terrell BRADLEY

Brittany THURBER

1990

– Jonas D'ANDREA

– Mark FLANDERS

– Heather PRINGLE

– Peter ROSBOROUGH

– Karen SUZUKI

– Luis VILLANUEVA

 

1991

– Rex MILLER

– Caroline GRASSHOFF

 – Lewis ALFORD

– Bobbie BROWN

– Scott WIERZBANOWSKI

– Alan NOLAN

– Matthew SNYDER

– Michael KITCHING

1992

– Robert DAM

– Kelly FLINN

– Susan HEALY

– John HECK

– Paul HIBBARD

– Robert LUNDY

– Brice MIDDLETON

– Emmett WINGFIELD

1993

– Leland BOHANNON

– Dean COOK

– Kandace HENRY

– Chad RAULS

– Karl ROGERS

– William SULLIVAN

– James THOMPSON

– Raymond TRUONG

– Audrey WILLIAMS

 

1994

– Christopher KEAN

– Edward HARVEY

– Juliane JOHNSON

– Julian JAROSH

– Amanda KRANTZ

– Eric CRAWFORD

– Bridget BARTON

– Shawn COCHRAN

– James FUCHS

1995

– Vincent CYRAN

– Richard DODGE

– Eve DOUGLAS

– Douglas EATON

– Alan HOOK

– Mandy MYERS

– Cameron PRINGLE

– Bryce SILVER

– Alan WIGDAHL

1996

– Elizabeth BENSON

– Eric FAGERLAND

– Jenny GOSS

– Garrett POVAR  

– Kristen SOLTIS

– Shane VETTER

– Patrick WARD

– Eric Warme

1997

– Beth CRIMMEL

– Matthew GLYNN

– Richard HEMMINGS

– Rebecca MUGGLI

– Max PEARSON

– Ryan SHARKEY

– Paul WELLS

– Colleen ZREBIEC

1998

– Dan DORSON

– Wes HALES

– Kristi HANSON

– Doug LEONARD

– Tammer MAHDY

– Jeff MOFFITT

– Jim OLDEN

1999

– Josh Andrews

– Josh Caldon

– Brian Denaro

– Patrick Doyle

– Jay Geaney

– Benjamin George

– Olivia Mitchell

– Brian Unks

2000

– Tanika ARCHER

– Geoffrey BRASSE

– Chris CARDEN

– James CHRISTENSEN  

– Abe CUDDEBACK

– Colleen FRENCH

– Chris JACKSON

– Julie MOORE

2001

– Marco CARDENAS

– Christie COWART

– Meghan FRIDLEY

– Edward JONES

– Anthony LAU

– Anthony ROMEO

– Carrie WELLMAN

– Cyrena WOOSTER

2002

– Antonia GIRAUD

– Justin JONES

– Jamil MUSA

– Nathan MURPHY

– Naomi SCHWITTERS

– Barbara SOUCY

– Anthony St AUBYN

– Jared TOMLIN

2003

– Marco CARDENA 

– Christie COWART

– Michael CULHANE

– Alexis FEAR

– Meghan FRIDLEY

– Edward JONES 

– Anthony Romeo  

– Cyrena WOOSTER

2004

– Melissa BLAND

– Andrew CONWELL

– Gabriel FRUSHA

– Andrew HOSKINSON

– Elsa KANNER

– Serge METTES

– Jessica MUTERSPAUGH

– Heidi SLAYTON

2005

– Nathaniel CARDEN

– Ellen GETZELMAN

–Katherine LOCKHART

– Kristin PEARSON

– Michael PHELAN

– Megan STROMBERG

– Jonathan ST PETER

2006

– Christopher GAMBLE

– Brian LEEN

– Michael BLACKBURN

– Tyler STREIT

– Lucas BROMMER

– Sean MORTENSON

– Joanne PRETZ

– Lance McPEAK

2007

– James BRESNAHAN

– Kerrie CAMPBEL

– Heather CLEMENS

– Matthew GOERING

– Caroline HOSTOMSKY

– Luke LEVINSON

– Christopher OERTER

– John SUTCLIFFE

2008

– Eleanor DORMIRE

– Joseph DOUGHERTY

– Brian DUNN

– Kim HALE

– Michael HOFER

– Esther LUDVICEK

– Adam OTTEN

– Mike PETERSON

2009

– Katie BATCHELER

– Thomas BOWEN

– Logan CLARK

– Eric GORAL

– Tate GROGAN

– Loran KERDAVID

– Joy LONHEIM

2010

Nancy CHAVEZ

Erica CHIMELSKI

Denise GARCIA

Madeline GOFF

Laura JONES

Kaeli KLUESNER

DustinTANEN

Margarita ZHUKOV